Logo

Archiwum newsów, strona 4

INFORMACJA O UNIEWAŻNIENIU OTWARTEGO NABORU PARTNERA

24.08.2023

Gmina Jarocin unieważnia, ogłoszony 02.08.2023 r., otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach Priorytetu 7 Kapitał ludzki gotowy do zmian, Działanie 7.18 Usługi społeczne i zdrowotne świadczone w społeczności lokalnej. Wniosek projektowy składany jest w odpowiedzi na konkurs Funduszy Europejskich dla Podkarpacia na lata 2021 – 2027, ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie. Na etapie przygotowywania wniosku o dofinansowanie zmieniono koncepcję projektu, w którym nie zakłada się udziału partnera.

więcej

Obrazek dla news_318

KOMUNIKAT Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

25.07.2023

Sprawdź ofertę na swoje nowe źródło ciepła!

Prosimy naszych Wnioskodawców i Beneficjentów o rozwagę w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej do wykonania wymiany źródła ciepła z dofinansowaniem programu  „Czyste Powietrze”.

Płacicie Państwo za zakup i montaż nowego źródła ciepła np. pompy ciepła
– i refinansujecie zrealizowane zadanie z przyznanej i należnej Wam dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze”!

Niestety, zdarzają się na rynku usług nieuczciwy wykonawcy, którzy oferują usługi i produkty niskiej jakości oraz zawyżają ceny.

Zwracamy uwagę, że wybór firmy sprzedającej urządzenie jak i wykonującej jego montaż należy do Państwa - naszych Wnioskodawców i Beneficjentów.

więcej

Obrazek dla news_317

Jubileusz 70-lecia działalności OSP w Domostawie

13.07.2023

W dniu 2 lipca 2023 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Domostawie obchodziła 70-lecie swojej działalności. Jubileusz rozpoczął się  uroczystą Mszą świętą celebrowaną przez proboszcza parafii Domostawa ks. Roberta Capałę oraz gminnego kapelana OSP ks.  Stanisława Szubę. We Mszy wzięli udział strażacy OSP, jak również zaproszeni goście.

Po zakończeniu uroczystości kościelnych pododdziały strażaków przemaszerowały pod odnowioną remizę OSP.

Po wciągnięciu flagi państwowej na maszt i powitaniu gości przez Zbigniewa Walczaka –Wójta Gminy Jarocin rozpoczęła się ceremonia wręczenia medali i odznak dla zasłużonych strażaków OSP w Domostawie.

Uchwałą Prezydium Zarządu Głównego OSP w Domostawie została odznaczona  Medalami za zasługi dla Pożarnictwa.

więcej

Komunikat

11.07.2023

Informuję, że  Gmina Jarocin i Społeczny Komitet Budowy Pomnika „Rzeź Wołyńska” w Domostawie nie są organizatorami ani współorganizatorami wydarzenia, które zapowiadane jest na dzień  15 lipca na terenie przyległym do miejsca, gdzie będzie wzniesiony pomnik. O inicjatywie zorganizowania tam patriotycznego spotkania w 80 rocznicę ludobójstwa ukraińskiego na Wołyniu poinformowały mnie  osoby z Lublina. W związku z tym, że na tym  terenie rozpoczęła się budowa „odesłałem”  je do kierownika robót, który miał podjąć decyzje w tej sprawie. Dotarły do mnie informacje, że wiele osób sądzi, że będzie to już uroczystość odsłonięcia pomnika, więc dementuje te pogłoski.

Zbigniew Walczak –Wójt Gminy Jarocin

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.