Logo

Archiwum newsów, strona 26

Obrazek dla news_139

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

15.07.2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

OGŁOSZENIE NABORU WNIOSKÓW

Cztery organizacje z terenu województwa podkarpackiego: Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Trygon – Rozwój i Innowacja” oraz Fundacja Przestrzeń Lokalna sięgnęły po środki w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na realizację projektu pn. „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023”.

Głównym celem projektu jest wzrost wiedzy i umiejętności oraz promocja aktywnych postaw społecznych z zakresu realizacji oddolnych i partycypacyjnych inicjatyw w woj. podkarpackim.

W 2021 roku na inicjatywy lokalne, czyli zadania publiczne mieszczące się w katalogu sfer działalności pożytku publicznego wymienione w art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie zaplanowaliśmy przeznaczyć 610 800 złotych.

więcej

Obrazek dla news_138

Komunikat Społecznego Komitetu Budowy Pomnika „Rzeź Wołyńska” w Domostawie z okazji 78 rocznicy „krwawej niedzieli” na Wołyniu

11.07.2021

Komunikat Społecznego Komitetu Budowy Pomnika „Rzeź Wołyńska” w Domostawie z okazji 78 rocznicy „krwawej niedzieli” na Wołyniu
W dniu 11 lipca 1943 roku ukraińscy nacjonaliści spod znaku OUN I UPA zaatakowali wiernych modlących się w kościołach. Mordowali i palili żywcem kobiety i dzieci. Zadali śmierć w okrutny, niewyobrażalny sposób Polakom z 99 wołyńskich miejscowości. Dla upamiętnienia wydarzeń krwawej niedzieli na Wołyniu, 11 lipca ustanowiony został w Polsce Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa. Święto w tym dniu przypomina nam ofiary rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II RP dokonanych przez ukraińskich nacjonalistów w czasie II wojny światowej i pierwszych latach powojennych. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że za rok, w 79 rocznicę wydarzeń na Wołyniu będziemy w gminie Jarocin przeżywać historyczne wydarzenie, albowiem nastąpi odsłonięcie i poświęcenie pomnika „Rzeź Wołyńska” Mistrza Andrzeja Pityńskiego. W niedawnym apelu do Państwa zwracałem uwagę na atut lokalizacji pomnika „Rzeź Wołyńska” w bezpośrednim sąsiedztwie trasy S 19 (przy MOP Bukowa II) w Domostawie w gminie Jarocin oraz powoływałem się na wspólnotę losów mieszkańców Kresów i mieszkańców naszych terenów w okresie wojny.

więcej

Informacja - DOBRY START 300+

07.07.2021

Urząd Gminy w Jarocinie informuje, że od 1 lipca br. wnioski na DOBRY START 300+ nie są rozpatrywane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie, ale przez  Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W związku z powyższym wniosek o DOBRY START 300+ można złożyć tylko elektronicznie:

Osoby, które nie mają profilu PUE zapraszamy na spotkanie z ekspertem ZUS, które odbędzie się w dniu 14 lipca 2021 r. /środa/ w godzinach od 9:30 do 13:00 w Urzędzie Gminy w Jarocinie.

Do założenia profilu PUE ZUS oraz złożenia wniosku o 300+ niezbędne są następujące dokumenty i dane:

  1. Dowód osobisty
  2. Nr telefonu komórkowego
  3. Adres e-mailowy
  4. PESEL dziecka/dzieci
  5. Nazwa i adres szkoły
  6. Nr rachunku bankowego

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.