Logo

Archiwum newsów, strona 9

Obrazek dla news_272

Nowe stawki za odpady komunalne od 1 lutego 2023 r.

12.01.2023

Wysokość stawek obowiązujących od 1 lutego 2023 r. za gospodarowanie odpadami komunalnymi przedstawia się następująco:

  - 15,00 zł miesięcznie, od jednego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny po odliczeniu ulgi za posiadanie kompostownika i kompostowanie w nim bioodpadów stanowiących odpady komunalne (m.in. liście, skoszona trawa, resztki roślinne, odpadki kuchenne pochodzenia organicznego),

 - 18,00 zł  miesięcznie, od jednego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny (jeśli nie posiadamy kompostownika).

więcej

Obrazek dla news_265

Wyróżnienie dla KGW SZWEDOWIANKI w ogólnopolskim finale BITWY REGIONÓW

12.12.2022

W dniu 10 grudnia 2022 r. odbył się finał ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „BITWA REGIONÓW”. Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru, chęci promocji polskiej żywności oraz szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.

W finale wzięło udział 16 kół, które reprezentowały poszczególne województwa. Województwo podkarpackie reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich „Szwedowianki” ze Szwedów, które 4 grudnia br. wygrało konkurs na szczeblu wojewódzkim, a wcześniej zwyciężyło w eliminacjach powiatowych.

Jury konkursu, któremu przewodniczył znany kucharz Karol Okrasa przyznało trzy pierwsze miejsca i tylko dwa wyróżnienia. Koło Gospodyń Wiejskich Szwedowianki otrzymało wyróżnienie i nagrodę pieniężną.

więcej

Obrazek dla news_264
Obrazek dla news_263
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.