Logo

Agroturystyka

Gmina Jarocin posiada szczególne predyspozycje w zakresie rozwoju turystyki, ze względu na walory przyrodnicze. Niemal połowę obszaru gminy, która w całości znajduje się w otulinie Parku Krajobrazowego „Lasy Janowskie”, stanowią lasy ze specyficznym mikroklimatem. W sezonie grzybobrania są one prawdziwą mekką dla grzybiarzy. Północną granicę gminy stanowi urokliwa i czysta rzeka Bukowa, której meandry tworzą niepowtarzalne widokowo zakątki. Drugą rzeką jest Gilówka, wprawdzie niewielką ale za to bardzo czystą, gdyż wzdłuż jej biegu /w granicy gminy Jarocin/ wszystkie miejscowości posiadają kanalizację sanitarną. O czystości rzeki świadczą występujące w niej, w dużej ilości raki. W Jarocinie niedługo powstanie nad nią zbiornik retencyjny z funkcją kąpieliskową.
Do cennych obiektów kultury materialnej należą kościoły w Domostawie i Jarocinie, kaplice w Szyperkach i Golcach oraz wiele przydrożnych kapliczek. Szczególnie cennym jest wnętrze kościoła w Domostawie ozdobione w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku przez miejscowego rzeźbiarza.
Gmina Jarocin ma wprawdzie doskonałe warunki do rozwoju turystyki, aby je w pełni wykorzystać potrzebne są niezbędne inwestycje i odpowiednia je promocja. Temu celowi – oprócz budowy zbiornika wodnego w Jarocinie - mają służyć:
- uzyskanie środków na realizację niektórych odcinków trasy rowerowej przebiegającej przez gminę
- budowa boisk sportowych i placów rekreacyjnych w kilku miejscowościach
- zagospodarowanie placu przy pomniku w Jarocinie
- remont budynku po starej szkole w Jarocinie i założenie w niej centrum informatyczno – turystycznego oraz Muzeum Leśnictwa
- wspieranie mieszkańców w tworzeniu gospodarstw agroturystycznych i stadnin /kluby jeździeckie/.
Aby pobyt turystów uatrakcyjnić, w gminie Jarocin organizowana jest w sierpniu duża ponadregionalna impreza festiwalowa: „Spotkania Rodzinne w Państwie Jarocin”, oraz Biegi Zwycięstwa nad Bolszewikami „Goń bolszewika, goń” (15 sierpnia). Wachlarz imprez w nieodległej przyszłości będzie rozszerzony, gdyż gmina wzbogaca się o nowa infrastrukturę sportową i kulturalną. Na potrzeby organizacji różnorodnych imprez wybudowana została ostatnio ze środków Odnowy wsi scena plenerowa nad Gilówka w Jarocinie.
Na terenie gminy Jarocin znajdują się następujące gospodarstwa agroturystyczne:

Renata Mulawka, Szwedy 19, 37-405 Jarocin, tel. (015) 871-38-25

Barbara i Stanisław Sobiło, Szwedy 48 a, 37-405 Jarocin, tel. (015) 871-38-36, 871-37-06

Czesław Wołoszyn, Szwedy 14, 37-405 Jarocin, tel.

Agroturystyka "u Małgosi"
Jarocin 10
37-405 Jarocin
Podkarpackie
Poland

Email: info@agroumalgosi.pl

Telefon komórkowy: 600998163

http://www.agroumalgosi.pl

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.