Logo

Archiwum newsów, strona 6

Obrazek dla news_356

Utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora+ w miejscowości Szyperki

19.12.2023

W dniu 04.12.2023 r. dokonano odbioru końcowego zadania pn. „Utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora+ w miejscowości Szyperki” realizowanego w ramach Programu Senior + na lata 2021-2025 Edycja 2023. Wykonawcą robót była firma P.P.U. WOMA Marek Woźniak ul. Rydlówka 19 lok. 22. 30-363 Kraków, która zrealizowała inwestycję za kwotę 483 390,00 zł z czego kwota w wysokości 178 000,00 zł pochodziła z uzyskanej dotacji przez Gminę Jarocin  w ramach Programu Senior+.
W budynku przeznaczonym na klub seniora zostały utworzone i wyposażone pomieszczenia, w których będą realizowane cele Projektu Senior+ polegające na aktywizacji seniorów, poprzez aktywne spędzanie czasu, rozwijanie zainteresowań oraz nabywanie nowych umiejętności, które pozwolą na reaktywację społeczną osób starszych , przeciwdziałanie izolacji i samotności osób starszych i niepełnosprawnych.

więcej

Obrazek dla news_355

Złote gody w Jarocinie

08.12.2023

02 grudnia 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie  odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Wszystkim Jubilatom  najserdeczniejsze gratulacje, oraz  życzenia kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i doczekania diamentowych godów złożył Wójt Gminy Jarocin Pan Zbigniew Walczak oraz Przewodnicząca Rady Gminy w Jarocinie  Pani Aniela Olszówka.

 19 par zostało odznaczonych medalami przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w którego imieniu aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Jarocin  Pan Zbigniew Walczak.  Niestety nie wszystkie pary małżeńskie mogły uczestniczyć w uroczystości. Po części oficjalnej uroczystość uświetniły występy młodych solistów oraz zespołu Jargocianie i Brokaty działających przy GOKSTiR w Jarocinie.

Dostojni Jubilaci to:

 

więcej

Obrazek dla news_351

Narodowe Święto Niepodległości

16.11.2023

11 listopada 2023 r. przypadła 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny w kościele parafialnym w Jarocinie pw. Matki Boskiej Bolesnej. Uczestniczyli w niej Zbigniew Walczak Wójt Gminy Jarocin, Sekretarz Gminy Jarocin Agata Pałka, Przewodnicząca Rady Gminy w Jarocinie Aniela Olszówka , Radni Gminy Jarocin, Dyrektor GOKSTiR w Jarocinie oraz Dyrektorzy Szkół Podstawowych z terenu Gminy Jarocin.
Nie zabrakło pocztów sztandarowych i delegacji z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Jarocina, pocztu sztandarowego Ochotniczej Straży Pożarnej z Jarocina oraz harcerzy z 10 WDH „Harnasie” z Jarocina. Wszyscy uczestnicy Mszy Św. przemaszerowali pod pomnik upamiętniający ofiary II wojny światowej przy Urzędzie Gminy gdzie wspólnie odśpiewano hymn, a następnie złożono kwiaty oraz zapalone znicze przez delegacje z Urzędu Gminy w Jarocinie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Jarocina oraz Harcerzy 10 WDH ,,Harnasie'' Jarocin.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.