Logo

Archiwum newsów, strona 5

Obrazek dla news_355

Złote gody w Jarocinie

08.12.2023

02 grudnia 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie  odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Wszystkim Jubilatom  najserdeczniejsze gratulacje, oraz  życzenia kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i doczekania diamentowych godów złożył Wójt Gminy Jarocin Pan Zbigniew Walczak oraz Przewodnicząca Rady Gminy w Jarocinie  Pani Aniela Olszówka.

 19 par zostało odznaczonych medalami przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w którego imieniu aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Jarocin  Pan Zbigniew Walczak.  Niestety nie wszystkie pary małżeńskie mogły uczestniczyć w uroczystości. Po części oficjalnej uroczystość uświetniły występy młodych solistów oraz zespołu Jargocianie i Brokaty działających przy GOKSTiR w Jarocinie.

Dostojni Jubilaci to:

 

więcej

Obrazek dla news_351

Narodowe Święto Niepodległości

16.11.2023

11 listopada 2023 r. przypadła 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny w kościele parafialnym w Jarocinie pw. Matki Boskiej Bolesnej. Uczestniczyli w niej Zbigniew Walczak Wójt Gminy Jarocin, Sekretarz Gminy Jarocin Agata Pałka, Przewodnicząca Rady Gminy w Jarocinie Aniela Olszówka , Radni Gminy Jarocin, Dyrektor GOKSTiR w Jarocinie oraz Dyrektorzy Szkół Podstawowych z terenu Gminy Jarocin.
Nie zabrakło pocztów sztandarowych i delegacji z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Jarocina, pocztu sztandarowego Ochotniczej Straży Pożarnej z Jarocina oraz harcerzy z 10 WDH „Harnasie” z Jarocina. Wszyscy uczestnicy Mszy Św. przemaszerowali pod pomnik upamiętniający ofiary II wojny światowej przy Urzędzie Gminy gdzie wspólnie odśpiewano hymn, a następnie złożono kwiaty oraz zapalone znicze przez delegacje z Urzędu Gminy w Jarocinie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Jarocina oraz Harcerzy 10 WDH ,,Harnasie'' Jarocin.

więcej

Obrazek dla news_350

Zagospodarowanie terenu pod strefę aktywności lokalnej w miejscowości Golce

15.11.2023

Zagospodarowanie terenu pod strefę aktywności lokalnej w miejscowości Golce

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Państwa Jarocin zakończyło realizację zadania pn.: „Zagospodarowanie terenu pod strefę aktywności lokalnej w miejscowości Golce” realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 na operację w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Całkowita wartość projektu wyniosła: 130 000,00 zł.

W wyniku realizacji zadania został zagospodarowany teren pod strefę aktywności lokalnej w miejscowości Golce. Zakres rzeczowy zadania obejmował:

- roboty przygotowawcze;

- chodnik;

- zieleń;

- ogrodzenie;

- wyposażenie (zestaw zabawowy).

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w realizację projektu, w szczególności dla Pani Justyny Kubasiewicz.

więcej

Obrazek dla news_347

Budowa sieci wodociągowo–kanalizacyjnej na terenie Gminy Jarocin

08.11.2023

W dniu 3 listopada  2023 r. dokonano odbioru końcowego    przedsięwzięcia pn.  „Budowa sieci wodociągowo – kanalizacyjnej na terenie gminy Jarocin” zrealizowanego przy wsparciu finansowym  z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

 Wykonawcą robót była firma Gminny Zakład Komunalny sp. z o.o., 37-405 Jarocin 45, który zrealizował inwestycję za kwotę 8 519 958,50 zł z czego kwota  7 942 568,00 zł pochodziła z dotacji uzyskanej przez Gminę  Jarocin z Rządowego Funduszu Polski Ład.

więcej

Obrazek dla news_346

Modernizacja hali sportowej przy ZSP w Jarocinie

08.11.2023

W dniu 30 października 2023 r. r. Gmina Jarocin podpisała umowę z Wykonawcą robót na realizację inwestycji  dofinansowanej ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej  pn. „Modernizacja hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jarocinie”.   Wykonawcą robót wyłonionym w wyniku postępowania przetargowego,  została firma EVERSPORT Sp.  z o.o. 03-161 Warszawa, ul. Kiersnowskiego 12/20, która zrealizuje inwestycję za kwotę 749 988,97 zł z czego 490 300,00 zł  pochodzi z dotacji, którą Gmina otrzymała ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej

 

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.