Logo

Archiwum newsów, strona 26

Obrazek dla news_158

Dzień Edukacji Narodowej

22.10.2021

W dniu 14 października w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na zaproszenie Wójta Gminy Jarocin Zbigniewa Walczaka w obchodach wzięli udział Dyrektorzy szkół: Małgorzata Pchełka, Anna Momot, Barbara Szabat, Joanna Kuziora, Joanna Wróbel, a także Przewodnicząca  Rady Gminy Aniela Olszówka, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Justyna Kubasiewicz, Sekretarz Gminy Agata Pałka, , Inspektor ds. księgowości oświatowej Karolina Małek, Dyrektor GOKSTiR Kamila Strykowska-Momot .  Wójt Gminy Zbigniew Walczak złożył życzenia wszystkim pracownikom oświaty.

więcej

Obrazek dla news_155

Inwestycje drogowe w Gminie Jarocin - Szwedy

15.10.2021

W dniu 06 października  2021 r. odbył się odbiór  końcowy części I zadania  „Remont drogi gminnej nr 102228 R Szwedy –Sędziaki – rz. Bukowa” realizowanego  w ramach  projektu pn. „Remonty dróg w Gminie Jarocin: Wasile-Łoza, Szwedy-Sędziaki-rz. Bukowa, Szwedy-Madeje” przy  70% dofinansowaniu  z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.  Wykonawcą  robót była firma  Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o., ul. Torowa 44, 28-200 Staszów która za kwotę 151 129,12 zł  wyremontowała drogę Szwedy- Sędziaki- z. Bukowa w technologii mas bitumicznych na długości 666m.

więcej

Obrazek dla news_154

Inwestycje drogowe w Gminie Jarocin - Mostki

14.10.2021

W dniu 06 października 2021 r. odbył się odbiór końcowy części III zadania „Remont drogi gminnej nr 102205 R Wasile - Łoza” realizowanego w ramach projektu pn. „Remonty dróg w Gminie Jarocin: Wasile-Łoza, Szwedy-Sędziaki-rz. Bukowa, Szwedy-Madeje” przy 70% dofinansowaniu
z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą robót była firma Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o., ul. Torowa 44, 28-200 Staszów która za kwotę 387 943,86 zł wyremontowała drogę Wasile – Łoza w technologii mas bitumicznych na długości 1426 m.

więcej

Obrazek dla news_149

BUDYNEK SZATNI W JAROCINIE OFICJALNIE OTWARTY I POŚWIĘCONY

22.09.2021

W niedzielę 19 września na stadionie sportowym w Jarocinie odbyło się oficjalne otwarcie i poświęcenie budynku szatniowo-socjalnego.

Wójt Gminy Zbigniew Walczak wraz z Prezes LKS Jarocin Agnieszką Pliszka powitali przybyłych  gości. Udział w uroczystościach wzięli: Rafał Weber - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Poseł na Sejm RP, Adam Mach - Wicestarosta Niżański, Ks. Stanisława Szuba - Proboszcz Parafii Matki Bożej Bolesnej w Jarocinie, Karol Wołoszyn - Wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Józef Kornatowski – Prezes Podokręgu Stalowa Wola, Aniela Olszówka - Przewodnicząca Rady Gminy Jarocin,  Radni Rady Gminy Jarocin, Tomasz Szczębara - Sołtys sołectwa Jarocin oraz zawodnicy jarocińskiego klubu.

więcej

Obrazek dla news_148

REPATRIANCI Z KAZACHSTANU W GMINIE JAROCIN

20.09.2021

W dniu 17 września 2021 r. na zaproszenie Rady Gminy Jarocin,  przybyła czteroosobowa rodzina repatriantów polskiego pochodzenia z Kazachstanu. Rodzina składa się z rodziców    i dwójki dzieci w wieku 7 i 9 lat.

Starania o sprowadzenie rodziny rozpoczęły się już w pierwszym kwartale bieżącego roku. Rada Gminy Jarocin w dniu 26 lutego 2021 r. podjęła uchwałę nr XXII.153.2021 w sprawie zaproszenia rodziny polskiego pochodzenia do osiedlenia się na terenie Gminy Jarocin w ramach repatriacji. To pozwoliło na wystąpienie przez Wójta Gminy z wnioskiem do Wojewody Podkarpackiego o udzielenie dotacji w związku z zapewnieniem lokalu mieszkalnego kandydatowi na repatrianta oraz członkom jego najbliższej rodziny.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.