Logo

Archiwum newsów, strona 12

Obrazek dla news_300

Uroczystość w Kutyłach

17.05.2023

W dniu 13 maja odbyła się w Kutyłach niezwykle doniosła uroczystość, która na trwałe zapisze się w historii tej niewielkiej miejscowości. Rozpoczęła się Mszą Św. odprawioną w kościele w Zdziarach przez ks. Roberta Capałę proboszcza parafii Domostawa z udziałem ks. Franciszka Kowala. Po jej zakończeniu  uczestnicy przemieścili się pod świetlicę w Kutyłach, gdzie  został odsłonięty i poświęcony pomnik w hołdzie pomordowanym przez Niemców w czasie II wojny światowej  mieszkańcom tej miejscowości.

więcej

Obrazek dla news_299

Utrudnienia w ruchu Szyperki-Jarocin, Huta Deręgowska - Szyperki

16.05.2023

Utrudnienia w ruchu na drodze powiatowej nr 1049R DK19 – Szyperki – Jarocin na odcinku DK19 – Huta Deręgowska i Huta Deręgowska – Szyperki

Starostwo Powiatowe w Nisku informuje, że w związku z robotami drogowych w ramach zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1049R DK19 – Szyperki – Jarocin na odcinku DK19 – Huta Deręgowska i Huta Deręgowska – Szyperki” zostanie wprowadzony projekt czasowej organizacji ruchu na czas realizacji inwestycji, tj. do grudnia br.

Jednocześnie zawiadamiamy, że od czwartku 12 maja 2023 r. został wyłączony czasowo z ruchu kołowego odcinek drogi Huta Deręgowska – Szyperki („droga przez las”).

Ruch będzie skierowany na objazdy.

W załączeniu schemat objazdu w/w drogi na czas wykonywania robót.

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zachowanie ostrożności.

 

więcej

Obrazek dla news_298

Adaptacja budynku komunalnego w Domostawie na cele mieszkaniowe

08.05.2023

Gmina Jarocin  po akceptacji wniosku złożonego w Banku Gospodarstwa Krajowego otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach programu bezzwrotnego wsparcia na budownictwo komunalne i socjalne pochodzącego ze środków Funduszu Dopłat.

W ramach otrzymanej dotacji w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych Gmina Jarocin sfinansuje przedsięwzięcie pn. „Adaptacja budynku komunalnego w Domostawie na cele mieszkaniowe” w wyniku którego zostaną utworzone dwa lokale mieszkalne o łącznej powierzchni 209,68 m2.

W dniu 19.04.2023 r. Gmina Jarocin podpisała umowę z Wykonawcą robót na realizację inwestycji   dofinansowanej ze środków Funduszu Dopłat  w Banku Gospodarstwa Krajowego. Wykonawcą robót wyłonionym w wyniku postępowania przetargowego,  została firma; FAMARK Krzysztof Markowicz, 37-430 Jeżowe 789 E, która zrealizuje inwestycję za kwotę 587 071,62 zł z czego 80%  kosztów kwalifikowanych pokryje dotacja, którą Gmina otrzymała z Banku Gospodarstwa Krajowego ze środków Funduszu Dopłat. Planowany

więcej

Obrazek dla news_297

Budowa; bieżni okrężnej 4 – torowej, bieżni prostej 60 m, oraz montaż urządzeń lekkoatletycznych przy zespole szkolno-Przedszkolnym w Jarocinie

24.04.2023

W dniu 31.03.2023 r. Gmina Jarocin podpisała umowę z Wykonawcą robót na realizację inwestycji   dofinansowanej ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska  pn. „Budowa; bieżni okrężnej 4 – torowej, bieżni prostej 60 m, oraz montaż urządzeń lekkoatletycznych przy zespole szkolno-Przedszkolnym

w Jarocinie”  Wykonawcą robót wyłonionym w wyniku postępowania przetargowego,  została firma; EVERSPORT Sp. z o.o., ul. Kiersnowskiego 12/20, 03-161  Warszawa, która zrealizuje inwestycję za kwotę 987 986,97 zł z czego 496 000,00 zł  pochodzi z dotacji, którą Gmina otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.  Planowany termin oddanie inwestycji do użytkowania 5 miesięcy od dnia podpisania umowy.

więcej

Obrazek dla news_295

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - 2023

11.04.2023

31 marca br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jarocinie odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem eliminacji był Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Jarocinie, Urząd Gminy  w Jarocinie oraz Komenda Powiatowa PSP w Nisku.

Celem organizowanego turnieju jest między innymi  popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

więcej

Obrazek dla news_291

Podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej Szyperki – Jarocin

16.03.2023

Dnia 13 marca 2023 r. w Auli przy LO w Nisku, została podpisana umowa na realizację przez Powiat Niżański zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1049R DK19 – Szyperki – Jarocin na odcinku DK19 – Huta Deręgowska i Huta Deręgowska – Szyperki” z Wykonawcą inwestycji Przedsiębiorstwem STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa. Umowę z ramienia Powiatu Niżańskiego podpisał Starosta Niżański Robert Bednarz i Wicestarosta Adam Mach, przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Marii Bednarz. W imieniu Firmy STRABAG umowę podpisał Dyrektor Techniczny Maciej Łukaszek.

W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli: Wiceminister Infrastruktury, Poseł na Sejm RP Rafał Weber, Przewodniczący Rady Powiatu Sylwester Daśko, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego, Sekretarz Gminy Ulanów Magdalena Hasiak, Członek Zarządu Powiatu Niżańskiego Tomasz Podpora, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk, Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz oraz Wójt Gminy Jarocin Zbigniew Walczak.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.