Logo

Obrazek dla news_411

KGW SZWEDOWIANKI W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU O NAGRODĘ MAŁŻONKI PREZYDENTA RP

11.07.2024

Miło nam poinformować, że Koło Gospodyń Wiejskich SZWEDOWANKI znalazło się w wielkim finale ogólnopolskiego Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP.

Konkurs, organizowany pod patronatem Małżonki Prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy, ma na celu docenienie i wsparcie działalności kół gospodyń wiejskich w całej Polsce.

W tegorocznej edycji, która odbyła się 1 lipca 2024 roku, KGW Szwedowianki zaprezentowało się z najlepszej strony, zdobywając uznanie jury swoją kreatywnością, zaangażowaniem, a przede wszystkim smakiem potraw, w które członkowie i członkinie koła włożyli całe swoje serce i pasję.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji były „Polskie tradycje Wielkanocne”. Do walki o zwycięstwo stanęło 15 Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski – zwycięzców etapu wojewódzkiego.

więcej

Obrazek dla news_409

Nabór wniosków w ramach „Płatności dla małych gospodarstw”

02.07.2024

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o możliwości składania wniosków przez rolników o ryczałtową „Płatność dla małych gospodarstw”. Wnioski można składać do 31 sierpnia 2024 r. Dopłaty dotyczą gospodarstw o powierzchni co najmniej 1 hektara, natomiast łączna powierzchnia użytków rolnych będących w posiadaniu rolnika w dniu 31 maja danego roku nie może przekraczać 5 ha.

więcej

Obrazek dla news_407

Nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie, mediacja oraz edukacja prawna w 2024 r.

27.06.2024

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT NIŻAŃSKI, w ramach którego prowadzi nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.
Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi, trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi - przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i
mediatorów.

więcej

Obrazek dla news_406
Obrazek dla news_401

II Sesja Rady Gminy Jarocin

19.06.2024

W dniu 19 czerwca 2024 r. odbyła się sesja absolutoryjna Rady Gminy Jarocin. Radni po rozpatrzeniu Raportu o stanie gminy za 2023 rok i przeprowadzeniu debaty nad raportem jednogłośnie udzieli Wójtowi Tomaszowi Podpora wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2023 r. Obecny Wójt Tomasz Podpora podziękował za uzyskane wotum zaufania i absolutorium, ale podkreślił, że jest to zasługa poprzedniego Wójta Zbigniewa Walczaka, który pełnił funkcję Wójta Gminy Jarocin przez okres 6 kadencji w latach 1998-2024.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.