Logo

News

News zdjęcie id 388

Projekt Rap Steam - robotyka i programowanie w szkołach Gminy Jarocin

25.03.2024

W dniu 20 marca 2024 r. w Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie miało miejsce podpisanie umowy przez Zbigniewa Walczaka Wójta Gminy Jarocin na realizację projektu „RaP STEAM – robotyka i programowanie w szkołach podstawowych z terenu województwa podkarpackiego” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.

W projekcie bierze udział Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Jarocinie oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Domostawie. Celem projektu jest podniesienie jakości i efektywności oferowanych usług edukacyjnych w województwie podkarpackim ukierunkowanych na rozwój u uczniów i uczennic szkół podstawowych ważnych na rynku pracy kompetencji w zakresie robotyki i programowania do grudnia 2029 r.

W ramach projektu planowane jest wprowadzenie do szkół podstawowych innowacji pedagogicznej  dotyczącej nauczania w klasach 4-8 przedmiotu informatyka z wykorzystaniem elementów robotyki edukacyjnej oraz zajęć pozalekcyjnych z robotyki edukacyjnej.

 

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.