Logo

News

News zdjęcie id 291

Podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej Szyperki – Jarocin

16.03.2023

Dnia 13 marca 2023 r. w Auli przy LO w Nisku, została podpisana umowa na realizację przez Powiat Niżański zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1049R DK19 – Szyperki – Jarocin na odcinku DK19 – Huta Deręgowska i Huta Deręgowska – Szyperki” z Wykonawcą inwestycji Przedsiębiorstwem STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa. Umowę z ramienia Powiatu Niżańskiego podpisał Starosta Niżański Robert Bednarz i Wicestarosta Adam Mach, przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Marii Bednarz. W imieniu Firmy STRABAG umowę podpisał Dyrektor Techniczny Maciej Łukaszek.

W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli: Wiceminister Infrastruktury, Poseł na Sejm RP Rafał Weber, Przewodniczący Rady Powiatu Sylwester Daśko, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego, Sekretarz Gminy Ulanów Magdalena Hasiak, Członek Zarządu Powiatu Niżańskiego Tomasz Podpora, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk, Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz oraz Wójt Gminy Jarocin Zbigniew Walczak.

W tym samym dniu przekazany został plac budowy.

Koszt realizowanego zadania wyniesie 16 242 657,81 zł, z czego 60 %, stanowi dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Realizacja inwestycji potrwa od marca do grudnia 2023 r.

- Bez tego dofinansowania to zadanie byłoby bądź to odsunięte w czasie, bądź realizowane odcinkami. Dziękuję w tym miejscu Panu Ministrowi Rafałowi Weberowi, za wsparcie, i troskę o to, aby inwestycje w Powiecie Niżańskim były realizowane na jak największym poziomie dofinansowania. Dzięki pozyskanym przez Powiat Niżański środkom przebudowanych zostanie ponad 6 km drogi powiatowej Nr 1049R, która zwiększy dostępność transportową i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu niżańskiego na terenie trzech gmin Powiatu, tj. Gminy Nisko, Ulanów i Jarocin, a konkretnie w miejscowościach Zarzecze, Huta Deręgowska, Szyperki i Jarocin – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

- Inwestycje, które są realizowane przez samorządy są realizowane w sposób kompleksowy i służą do tego, aby wzmacniać bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podpisana dziś umowa na przebudowę drogi powiatowej nr 1049R DK19 – Szyperki – Jarocin na odcinku DK 19 – Huta Deręgowska i Huta Deręgowska – Szyperki, to inwestycja o wartości ponad 16,2 mln zł, z czego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przeznaczone zostało na jej realizację 9,7 mln zł. Dzięki tym środkom Powiat Niżański zrealizuje gruntowną modernizację ponad 6,5 km drogi, wykonane zostaną elementy bezpieczeństwa w ruchu pieszych i rowerzystów, tj. ścieżka rowerowa o długości 3,2 km, chodnik o długości 3,3 km, przejścia dla pieszych oraz zjazdy na posesje oraz pobocza. Również kompleksowa poprawa standardów kolejnego odcinka tej jezdni, wpłynie na zwiększenie nie tylko komfortu podróży, ale przede wszystkim bezpieczeństwa wszystkich jej użytkowników. Cieszę się, że rządowe wsparcie dynamicznie zmienia na lepsze jakość komunikacji w naszym regionie – mówił podczas uroczystości podpisania umowy Wiceminister Weber.

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.