Logo

News

News zdjęcie id 265

Wyróżnienie dla KGW SZWEDOWIANKI w ogólnopolskim finale BITWY REGIONÓW

12.12.2022

W dniu 10 grudnia 2022 r. odbył się finał ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „BITWA REGIONÓW”. Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru, chęci promocji polskiej żywności oraz szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.

W finale wzięło udział 16 kół, które reprezentowały poszczególne województwa. Województwo podkarpackie reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich „Szwedowianki” ze Szwedów, które 4 grudnia br. wygrało konkurs na szczeblu wojewódzkim, a wcześniej zwyciężyło w eliminacjach powiatowych.

Jury konkursu, któremu przewodniczył znany kucharz Karol Okrasa przyznało trzy pierwsze miejsca i tylko dwa wyróżnienia. Koło Gospodyń Wiejskich Szwedowianki otrzymało wyróżnienie i nagrodę pieniężną.

Danie serwowane przez KGW Szwedowianki to SZWEDZIK, który składa się z dziczyzny, kaszy gryczanej  ze skwarkami i sosu kurkowego. SZWEDZIK został także doceniony podczas Festiwalu Kultury Lasowiackiej, gdzie Koło zajęło pierwsze miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.