Logo

News

News zdjęcie id 210

Wójt Gminy Jarocin uhonorowany Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości

30.05.2022

Zbigniew Walczak Wójt Gminy Jarocin został uhonorowany Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości za  zasługi w upamiętnianiu, upowszechnianiu i pielęgnowaniu pamięci o historii Polski.

Uroczystość odbyła się 17 maja 2022 r. w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Odznaczenia w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonała Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki.

Ustanowiony w 2018 roku, Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości jest nagrodą przyznawaną na pamiątkę stulecia odrodzenia Państwa Polskiego obywatelom polskim, którzy od czasu odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie w 1918 roku przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności Rzeczypospolitej. Jest odznaczeniem  o charakterze pamiątkowym, nadawanym w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2018 - 2022.

Medal jest nadawany osobom żyjącym, które poprzez pełnienie nienagannej służby publicznej - cywilnej lub wojskowej, walkę o niepodległość oraz działalność na rzecz przemian demokratycznych, aktywną działalność zawodową i społeczną lub twórczość naukową, literacką i artystyczną – przyczyniły się do odzyskania lub umacniania suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej, w tym w szczególności budowania wspólnoty obywatelskiej Polaków i poczucia tożsamości narodowej, rozwoju nauki, rozsławiania dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej poprzez kulturę i sztukę, rozwoju społecznego i umacniania więzi z Polakami za granicą oraz budowania dobrobytu gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.