Logo

News

News zdjęcie id 152

Relacja z JESIENNEGO PIKNIKU RODZINNEGO

04.10.2021

W niedzielę 3 października przy zbiorniku wodnym w Jarocinie odbył się Jesienny Piknik Rodzinny. Głównym celem imprezy była promocja szczepień ochronnych przeciw COVID-19. Niedzielne wydarzenie było również świetną okazją do integracji lokalnej społeczności. Pogoda i publiczność dopisali.

W toku pierwszej, oficjalnej części imprezy Sekretarz Gminy Jarocin Agata Pałka powitała wszystkich zgromadzonych i przedstawiła program imprezy.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. Lokalne zespoły mogły zaprezentować się w pięknych utworach. Jako pierwszy wystąpił zespół JARGOCIANIE, następnie zespół BROKATY, zespół śpiewaczy KGW w Jarocinie oraz najmłodsze utalentowane wokalistki Kamila i Emilia Pliszka.

Podczas pikniku uczestnicy chętnie korzystali z punktu medycznego zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Bo mogę” gdzie dokonywano pomiaru ciśnienia, saturacji, poziomu cukru, udzielano porad pielęgniarskich.  

Szpital SANUS ze Stalowej Woli przeprowadzał badanie w kierunku osteoporozy, natomiast SPZOZ w Nisku zapewniał szczepienia przeciw COVID-19 w objazdowym punkcie szczepień.

Dzieci obecne na imprezie mogły skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni oraz trampolin z bungee. Pracownicy GOKSTiR w Jarocinie zadbali o to, by najmłodsi i ich rodzice się nie nudzili i przeprowadzili wiele zabaw, konkursów i quizów. Do udziału w grach i zabawach zachęcały nagrody.

Popularnością cieszyły się pokazy sprzętu strażackiego zorganizowane przez druhów z OSP w Jarocinie.

Obsługę gastronomiczną pikniku zapewniało Koło Gospodyń Wiejskich w Jarocinie, które serwowało m.in. pierogi, bigos, gulasz, kapuśniaczki, chleb ze smalcem, kaszaki, kiełbasę z grilla, popcorn i wiele innych pyszności.

Na zakończenie Sekretarz Gminy Agata Pałka podziękowała pracownikom Urzędu Gminy i GOKSTiR w Jarocinie, strażakom OSP w Jarocinie, KGW w Jarocinie za pomoc w organizacji pikniku, a wszystkim uczestnikom za przybycie i dobrą zabawę.

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.