Logo

News

News zdjęcie id 149

BUDYNEK SZATNI W JAROCINIE OFICJALNIE OTWARTY I POŚWIĘCONY

22.09.2021

W niedzielę 19 września na stadionie sportowym w Jarocinie odbyło się oficjalne otwarcie i poświęcenie budynku szatniowo-socjalnego.

Wójt Gminy Zbigniew Walczak wraz z Prezes LKS Jarocin Agnieszką Pliszka powitali przybyłych  gości. Udział w uroczystościach wzięli: Rafał Weber - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Poseł na Sejm RP, Adam Mach - Wicestarosta Niżański, Ks. Stanisława Szuba - Proboszcz Parafii Matki Bożej Bolesnej w Jarocinie, Karol Wołoszyn - Wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Józef Kornatowski – Prezes Podokręgu Stalowa Wola, Aniela Olszówka - Przewodnicząca Rady Gminy Jarocin,  Radni Rady Gminy Jarocin, Tomasz Szczębara - Sołtys sołectwa Jarocin oraz zawodnicy jarocińskiego klubu. W swoim przemówieniu Wójt Gminy Zbigniew Walczak podziękował Panu Rafałowi Weberowi za wsparcie działań gminy w celu uzyskania dofinansowania budowy szatni. Ponadto stwierdził, że jakkolwiek budowa budynku szatniowo-socjalnego w Jarocinie zakończyła się w czerwcu 2020 r., to ze względu na panującą epidemię koronowirusa nie udało się oficjalnie otworzyć i poświęcić tego obiektu w ubiegłym roku. Wykonawcą była firma Tomasza Niemczyka Usługi Remontowo-Budowlane T.N. CONTRACTORS z Rudnika nad Sanem. Koszt budowy opiewał na kwotę 962 000 zł, w tym dofinansowanie z Ministerstwa Sportu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wynosiło 442 000 zł. Wójt wspomniał  także w kontekście obecności Pana Józefa Kornatowskiego Prezesa Podokręgu Stalowa Wola, który w latach osiemdziesiątych był dyrektorem Biura Zarządu Wojewódzkiego ZMW „Wici” w Tarnobrzegu, że stadion w Jarocinie powstał dzięki działalności koła ZMW „Wici” w Jarocinie. Działka pod stadion została zakupiona dzięki środkom uzyskanym z organizacji przez ZMW dwudniowego festynu w 1982 roku. Jako ciekawostkę przytoczył fakt, że w jednym z tych dni odbywał się mecz piłki nożnej pomiędzy Polską a Francją w trakcie Mistrzostw Świata, w których Polacy zajęli 3 miejsce.  Następnie głos zabrał Sekretarz Stanu Pan Rafał Weber. Pogratulował wójtowi, radnym i klubowi budowy nowego obiektu służącego sportowcom. Podkreślił  fakt zmian na lepsze na jarocińskim stadionie w postaci nowej płyty boiska, trybun i szatni. Jak wspomniał obiekt w Jarocinie znany mu jest z przeszłości, gdy miał okazję jako zawodnik na nim grać, a później sędziować mecze.

Na koniec przekazał oficjalne potwierdzenie otrzymania przez Gminę Jarocin dotacji w wysokości  496 000 zł. w ramach Programu Sportowa Polska na budowę bieżni okrężnej 4- torowej o długości 250 m i  bieżni prostej o długości 60 m (obie o  sztucznej nawierzchni „typu natrysk”) skoczni do skoku w dal, oraz rzutni do pchnięcia kulą przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jarocinie.

Pan Karol Wołoszyn przekazał gratulacje ze strony Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie. Pochwalił także infrastrukturę sportową w gminie. Pan Józef Kornatowski także pogratulował gminie udanej inwestycji, życzył awansu do klasy okręgowej oraz przekazał prezent dla klubu w postaci kilku piłek.

Po przecięciu wstęgi, uroczystego poświęcenia budynku szatni dokonał ks. Proboszcz Stanisław Szuba. Poświęcił także płytę boiska. Po zakończeniu uroczystości LKS Jarocin rozegrał mecz w ramach rozgrywek w kl. A z zespołem z Łukowej. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 9:2.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.