Logo

News

News zdjęcie id 148

REPATRIANCI Z KAZACHSTANU W GMINIE JAROCIN

20.09.2021

W dniu 17 września 2021 r. na zaproszenie Rady Gminy Jarocin,  przybyła czteroosobowa rodzina repatriantów polskiego pochodzenia z Kazachstanu. Rodzina składa się z rodziców i dwójki dzieci w wieku 7 i 9 lat.

Starania o sprowadzenie rodziny rozpoczęły się już w pierwszym kwartale bieżącego roku. Rada Gminy Jarocin w dniu 26 lutego 2021 r. podjęła uchwałę nr XXII.153.2021 w sprawie zaproszenia rodziny polskiego pochodzenia do osiedlenia się na terenie Gminy Jarocin w ramach repatriacji. To pozwoliło na wystąpienie przez Wójta Gminy z wnioskiem do Wojewody Podkarpackiego o udzielenie dotacji w związku z zapewnieniem lokalu mieszkalnego kandydatowi na repatrianta oraz członkom jego najbliższej rodziny.

Samorząd gminy przeznaczył dla tej rodziny jako  lokal mieszkanie nad Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jarocinie. Dzięki otrzymanej dotacji celowej ze środków budżetu państwa od Wojewody Podkarpackiego w Rzeszowie w wysokości 169 260 zł, mieszkanie zostało całkowicie wyremontowane i w pełni wyposażone, w sposób umożliwiający natychmiastowe zamieszkanie rodziny repatriantów.

Mamy nadzieję, że repatrianci szybko zaadoptują się do  nowych warunków, a polska gościnność pozwoli im czuć się, jak u siebie w domu.

Bardzo cieszymy się, że udało się nam na miarę naszych możliwości spełnić patriotyczny obowiązek jaki nasz kraj ma wobec polskich rodzin, których przodkowie zostali deportowani  z ojczystej  ziemi.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.