Logo

2009

W dniach 15-16 sierpnia 2009 r. odbyła się organizowana corocznie impreza plenerowa pod hasłem „Spotkania rodzinne w Państwie Jarocin”. Pierwszy dzień imprezy upamiętniał 89 rocznicę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej podczas wojny polsko-bolszewickiej. Z tej okazji odbyły się Ogólnopolskie Biegi Zwycięstwa nad bolszewikami pod hasłem „Goń bolszewika, goń” im. Sebastiana Małka i Jana Kozioła – kawalerów orderu Virtuti Militari. W biegach wzięło udział 84 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

dziewczęta- rocznik 2000 i młodsze- Joanna Gozdek
chłopcy- rocznik 2000 i młodsi- Aleksander Chodowski
dziewczęta- rocznik 1998/99- Daria Kusza
chłopcy- rocznik 1998/99- Fabian Urban
dziewczęta- rocznik 1996/97- Patrycja Kucharska
chłopcy- rocznik 1996/97- Damian Sator
dziewczęta- rocznik 1994/95- Justyna Sztuk
chłopcy- rocznik 1994/95- Marek Sator
dziewczęta- rocznik 1992/93- Ewelina Kucharska
chłopcy- rocznik 1992/93- Piotr Stachurski

bieg główny

W Biegu Głównym wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Ciołek z Zaklikowa, natomiast wśród mężczyzn Damian Dziwiński z Sanoka. Przekrój wiekowy uczestników biegu mieścił się w zakresie od 5 do 70 – latków, od początkujących - przedszkolaków do mistrzów o europejskiej sławie. Najstarszym uczestnikiem biegu głównego na 5 km był 78 letni Zbigniew Paszkiewicz ze Stalowej Woli, który wyraził swoją wdzięczność pomysłodawcom i organizatorom za powstanie biegów pod hasłem „Goń bolszewika goń” w rocznicę zwycięstwa nad bolszewikami w 1920 r. zwanego „Cudem nad Wisłą”

Po uroczystym wręczeniu nagród laureatom, na scenie pojawiły się takie gwiazdy, jak: Jan Pietrzak, Piotr Szczepanik oraz zespół Jamal.

Jan Pietrzak:

Piotr Szczepanik:

JAMAL:

 

W niedzielę – drugim dniu imprezy zostały rozegrane na boisku i korcie przy Zespole Szkół w Jarocinie finały i wręczone nagrody laureatom Gminnych Turniejów Piłki Plażowej i Tenisa Ziemnego. W Turnieju Tenisa Ziemnego, w kategorii juniorów, zwyciężył Krzysztof Kotlik, natomiast w kategorii seniorów pierwsze miejsce zdobył Jan Oleksak. W Turnieju Piłki Plażowej pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Niska w składzie: Rafał Hasiak i Dariusz Sykulski. Została zorganizowana „Wystawa Rękodzieła” gdzie swoje prace wystawiali miejscowi artyści oraz Loteria Fantowa. Na scenie zaprezentowały „swój dorobek” grupy taneczne z GOKSTiR w Jarocinie i wokalistki z Golce Mariola Sądej i Wioleta Bełzak. Wystąpiły ze swoim repertuarem takie zespoły, jak: „Kompania Country” z Łańcuta, studio wokalne „Rytm” z Zaklikowa, zespół „Maxx Dance” oraz gwiazda wieczoru, zespół rokowy - „Sztywny Pal Azji

 

Rytm z Zaklikowa:

Kompania Counry:

Maxx Dance:

Sztywny Pal Azji:

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.