Logo

2008

SPOTKANIA RODZINNE W PAŃSTWIE JAROCIN

„BARWY LATA” – 2008

Impreza pod hasłem Spotkań rodzinnych trwała dwa dni albowiem odbyła się w dniach 16 i 17 sierpnia. W pierwszym dniu, zanim rozpoczęły się koncerty na boiskach przy Zespole Szkół odbyły się dziecięco - młodzieżowe rozgrywki sportowe. Były to turnieje piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego, a dla najmłodszych biegi w workach, przeciąganie liny, hula hop.

Program artystyczny na scenie plenerowej rozpoczął się od przedstawienia przygotowanego przez Agencję Artystyczną Bajlandia „Bajki o smoku i królu leniuchu.” Następnie po rozdaniu dyplomów, pucharów i nagród laureatom dziecięcych rozgrywek sportowych odbyły się wybory Małej Miss. Została nią Kamila Bielak z Domostawy. O godz. 18.00 rozpoczęły się koncerty. Jako pierwszy wystąpił zespół MR. POLLACK składający się z braci Jacka i Grzegorza Polaków z Mielca. Jacek to jeden z najlepszych polskich wirtuozów gitary o czym mogli się przekonać tylko bardzo nieliczni. Publiczność nie dopisała, bowiem nad Jarocinem wisiała potężna chmura, a wiadomo było z mediów o przetaczających się w tych dniach przez kraj burzach z trąbami powietrznymi, dokonującymi ogromnych zniszczeń. Gdy zagrożenie burzowe minęło pojawili się licznie widzowie. Nie odstraszył ich nawet deszcz, który padał jeszcze w początkowej części koncertu sobotniej gwiazdy wieczoru zespołu „KASHMIR”. Wokalistką tej grupy jest Katarzyna Pietras - córka Beaty Kozidrak z grupy Bajm. Występ odbył się przy żywiołowej reakcji młodzieżowej widowni. Po koncercie odbył się festyn, do którego przygrywał zespół „ATLANTIC”.

Impreza w niedzielę 17 sierpnia 2008 rozpoczęła się od zaprezentowania dorobku artystycznego dzieci i młodzieży z Gminy Jarocin. Złożyły się na to przede wszystkim .występy wokalne i taneczne. Gościnnie na deskach estrady zaprezentował się Chór Kameralny „SONANTE” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie. W repertuarze chóru znalazły się zarówno utwory religijne, jak i muzyki rozrywkowej, biesiadnej i ludowej.

Największe przeboje zespołu ABBA można było usłyszeć w interpretacji zespołu S.O.S. Tworzyły go dwie wokalistki z towarzyszeniem gitarzysty i keyboardzisty. Jako kolejny na scenie pojawił się zespół PRESS – zapowiadany jako muzyczne objawienie roku. Po zakończeniu tego koncertu po nastaniu zmroku odbyły się pokazy tańca z ogniem w wykonaniu grupy „LUMEN NOCTIS” z Rzeszowa.

Na zakończenie imprezy w Jarocinie wystąpił zespół „SUMPTUASTIC” - niedzielna gwiazda wieczoru.

Imprezom towarzyszyły wystawa rękodzieła artystycznego oraz kiermasz taniej książki. Na bazie GS „SCH” rozłożone było wesołe miasteczko z Czech. Głównymi organizatorami byli: GOKSTiR oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Państwa Jarocin.

Konferansjerką zajmowali się Piotrek Żak i Joanna Sarwa: prezenterzy Radio Leliwa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.