Logo

Archiwum newsów, strona 27

Obrazek dla news_147

Rozbudowa budynku PSP w Domostawie

01.09.2021

W dniu 13.08.2021 r Komisja odbiorowa dokonała odbioru zadania pn. Rozbudowa budynku PSP w Domostawierealizowanego przez firmę; Tomasz Niemczyk, Usługi Remontowo – Budowlane, T.N. CONTRACTORS, ul. Kościuszki 104, 37-420 Rudnik. Na parterze i piętrze rozbudowanego budynku wykonano po dwa pomieszczenia do nauki na każdej kondygnacji oraz korytarz łączący wykonane pomieszczenia z istniejącą częścią szkoły o łącznej powierzchni 282,49 m2.

Po zawiadomieniu Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o zakończeniu budowy w  dniu 30.08.2021 r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w formie zaświadczenia uprawnił Gminę do rozpoczęcia użytkowania obiektu.

Inwestycja o wartości 725 700,00 zł w całości została sfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

więcej

Obrazek dla news_139

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

15.07.2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

OGŁOSZENIE NABORU WNIOSKÓW

Cztery organizacje z terenu województwa podkarpackiego: Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Trygon – Rozwój i Innowacja” oraz Fundacja Przestrzeń Lokalna sięgnęły po środki w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na realizację projektu pn. „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023”.

Głównym celem projektu jest wzrost wiedzy i umiejętności oraz promocja aktywnych postaw społecznych z zakresu realizacji oddolnych i partycypacyjnych inicjatyw w woj. podkarpackim.

W 2021 roku na inicjatywy lokalne, czyli zadania publiczne mieszczące się w katalogu sfer działalności pożytku publicznego wymienione w art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie zaplanowaliśmy przeznaczyć 610 800 złotych.

więcej

Obrazek dla news_138

Komunikat Społecznego Komitetu Budowy Pomnika „Rzeź Wołyńska” w Domostawie z okazji 78 rocznicy „krwawej niedzieli” na Wołyniu

11.07.2021

Komunikat Społecznego Komitetu Budowy Pomnika „Rzeź Wołyńska” w Domostawie z okazji 78 rocznicy „krwawej niedzieli” na Wołyniu
W dniu 11 lipca 1943 roku ukraińscy nacjonaliści spod znaku OUN I UPA zaatakowali wiernych modlących się w kościołach. Mordowali i palili żywcem kobiety i dzieci. Zadali śmierć w okrutny, niewyobrażalny sposób Polakom z 99 wołyńskich miejscowości. Dla upamiętnienia wydarzeń krwawej niedzieli na Wołyniu, 11 lipca ustanowiony został w Polsce Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa. Święto w tym dniu przypomina nam ofiary rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II RP dokonanych przez ukraińskich nacjonalistów w czasie II wojny światowej i pierwszych latach powojennych. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że za rok, w 79 rocznicę wydarzeń na Wołyniu będziemy w gminie Jarocin przeżywać historyczne wydarzenie, albowiem nastąpi odsłonięcie i poświęcenie pomnika „Rzeź Wołyńska” Mistrza Andrzeja Pityńskiego. W niedawnym apelu do Państwa zwracałem uwagę na atut lokalizacji pomnika „Rzeź Wołyńska” w bezpośrednim sąsiedztwie trasy S 19 (przy MOP Bukowa II) w Domostawie w gminie Jarocin oraz powoływałem się na wspólnotę losów mieszkańców Kresów i mieszkańców naszych terenów w okresie wojny.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.