Logo

Archiwum newsów, strona 24

Obrazek dla news_175

Świąteczne pomaganie

28.12.2021

Kolejna akcja pomocy osobom samotnym i potrzebującym z terenu Gminy Jarocin została zorganizowana  przed Świętami Bożego Narodzenia. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jarocinie przygotowały wigilijne potrawy, a pracownicy GOKSTiR i OPS w Jarocinie zaangażowali się w pakowanie i rozwożenie paczek. Wsparciem objęto 55 osób.

W pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom zaangażowali się także pracownicy Urzędu Gminy w Jarocinie wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Jarocin Anielą Olszówką,  którzy po raz kolejny ufundowali dwie świąteczne paczki z artykułami spożywczymi i środkami czystości.

więcej

Obrazek dla news_170

Podpisanie umowy dot. budowy drogi gminnej w miejscowości Domostawa

08.12.2021

W dniu 29 listopada 2021 r. Gmina Jarocin podpisała umowę z Wykonawcą robót na realizację inwestycji drogowej dofinansowanej ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
 pn. „Budowa drogi gminnej w miejscowości Domostawa gm. Jarocin w km 0+000 do km 0+988,39”. Wykonawcą robót wyłonionym w wyniku postępowania przetargowego została firma; Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o., ul. Towarowa 44, 28-200 Staszów  za kwotę 1 066 577,53 zł. Zgodnie z podpisaną umową inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu 6 miesięcy od dnia podpisania umowy.

więcej

Obrazek dla news_168

Masz dobry pomysł na biznes - mamy dla Ciebie dotację w wysokości 50 tysięcy złotych.

23.11.2021

W terminie od 1 do 17 grudnia 2021 r. LGD Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” planuje nabór wniosków na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Co trzeba zrobić by uzyskać dotację ?

  • mieć pomysł na własną działalność gospodarczą,
  • przygotować biznesplan,
  • wypełnić stosowny wniosek wraz z załącznikami,
  • wziąć udział w ogłoszonym przez nas konkursie.

Aby ubiegać się o datację musisz być pełnoletnim mieszkańcem powiatu niżańskiego nie zarejestrowanym w Kasie Ubezpieczenia Rolniczego. Przynajmniej 3 miesiące przed złożenie wniosku o dotację nie prowadzić działalności gospodarczej. Działalność należy zarejestrować na terenie powiatu niżańskiego.

Po więcej informacji zapraszamy na spotkania informacyjne oraz do biura Lokalnej Grupy Działania.

W związku z planowanym naborem wniosków w każdej gminie powiatu niżańskiego odbędą się  spotkania informacyjne na temat prowadzonych naborów.  Poprzez udział w spotkaniach informacyjnych oraz konsultacje wniosku w biurze LGD można uzyskać dodatkowe punkty przy ocenie wniosków.

 Informacje o harmonogramie spotkań są zamieszczone na stronach internetowych gmin powiatu niżańskiego oraz na stronie wwww.lgdnisko.pl.  

Serdecznie zapraszamy do Biura LGD. Oferujemy bezpłatne doradztwo oraz udzielamy wszelkich niezbędnych informacji.

Lokalna Grupa Działania
Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”

ul. Rzeszowska 42, 37 – 400 Nisko

tel./fax.: 15 8 411 331

e-mail: lgdnisko@wp.pl

www.lgdnisko.pl

więcej

Obrazek dla news_167

Harmonogram spotkań informacyjnych organizowanych przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” w związku z planowanym naborem wniosków

17.11.2021

Harmonogram spotkań informacyjnych organizowanych przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” w związku z planowanym naborem wniosków

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach następującego zakresu tematycznego

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.