Logo

Archiwum newsów, strona 12

Obrazek dla news_149

BUDYNEK SZATNI W JAROCINIE OFICJALNIE OTWARTY I POŚWIĘCONY

22.09.2021

W niedzielę 19 września na stadionie sportowym w Jarocinie odbyło się oficjalne otwarcie i poświęcenie budynku szatniowo-socjalnego.

Wójt Gminy Zbigniew Walczak wraz z Prezes LKS Jarocin Agnieszką Pliszka powitali przybyłych  gości. Udział w uroczystościach wzięli: Rafał Weber - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Poseł na Sejm RP, Adam Mach - Wicestarosta Niżański, Ks. Stanisława Szuba - Proboszcz Parafii Matki Bożej Bolesnej w Jarocinie, Karol Wołoszyn - Wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Józef Kornatowski – Prezes Podokręgu Stalowa Wola, Aniela Olszówka - Przewodnicząca Rady Gminy Jarocin,  Radni Rady Gminy Jarocin, Tomasz Szczębara - Sołtys sołectwa Jarocin oraz zawodnicy jarocińskiego klubu.

więcej

Obrazek dla news_148

REPATRIANCI Z KAZACHSTANU W GMINIE JAROCIN

20.09.2021

W dniu 17 września 2021 r. na zaproszenie Rady Gminy Jarocin,  przybyła czteroosobowa rodzina repatriantów polskiego pochodzenia z Kazachstanu. Rodzina składa się z rodziców    i dwójki dzieci w wieku 7 i 9 lat.

Starania o sprowadzenie rodziny rozpoczęły się już w pierwszym kwartale bieżącego roku. Rada Gminy Jarocin w dniu 26 lutego 2021 r. podjęła uchwałę nr XXII.153.2021 w sprawie zaproszenia rodziny polskiego pochodzenia do osiedlenia się na terenie Gminy Jarocin w ramach repatriacji. To pozwoliło na wystąpienie przez Wójta Gminy z wnioskiem do Wojewody Podkarpackiego o udzielenie dotacji w związku z zapewnieniem lokalu mieszkalnego kandydatowi na repatrianta oraz członkom jego najbliższej rodziny.

więcej

Obrazek dla news_147

Rozbudowa budynku PSP w Domostawie

01.09.2021

W dniu 13.08.2021 r Komisja odbiorowa dokonała odbioru zadania pn. Rozbudowa budynku PSP w Domostawierealizowanego przez firmę; Tomasz Niemczyk, Usługi Remontowo – Budowlane, T.N. CONTRACTORS, ul. Kościuszki 104, 37-420 Rudnik. Na parterze i piętrze rozbudowanego budynku wykonano po dwa pomieszczenia do nauki na każdej kondygnacji oraz korytarz łączący wykonane pomieszczenia z istniejącą częścią szkoły o łącznej powierzchni 282,49 m2.

Po zawiadomieniu Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o zakończeniu budowy w  dniu 30.08.2021 r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w formie zaświadczenia uprawnił Gminę do rozpoczęcia użytkowania obiektu.

Inwestycja o wartości 725 700,00 zł w całości została sfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

więcej

Obrazek dla news_139

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

15.07.2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

OGŁOSZENIE NABORU WNIOSKÓW

Cztery organizacje z terenu województwa podkarpackiego: Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Trygon – Rozwój i Innowacja” oraz Fundacja Przestrzeń Lokalna sięgnęły po środki w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na realizację projektu pn. „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023”.

Głównym celem projektu jest wzrost wiedzy i umiejętności oraz promocja aktywnych postaw społecznych z zakresu realizacji oddolnych i partycypacyjnych inicjatyw w woj. podkarpackim.

W 2021 roku na inicjatywy lokalne, czyli zadania publiczne mieszczące się w katalogu sfer działalności pożytku publicznego wymienione w art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie zaplanowaliśmy przeznaczyć 610 800 złotych.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.