Logo

News

News zdjęcie id 298

Adaptacja budynku komunalnego w Domostawie na cele mieszkaniowe

08.05.2023

Gmina Jarocin  po akceptacji wniosku złożonego w Banku Gospodarstwa Krajowego otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach programu bezzwrotnego wsparcia na budownictwo komunalne i socjalne pochodzącego ze środków Funduszu Dopłat.

W ramach otrzymanej dotacji w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych Gmina Jarocin sfinansuje przedsięwzięcie pn. „Adaptacja budynku komunalnego w Domostawie na cele mieszkaniowe” w wyniku którego zostaną utworzone dwa lokale mieszkalne o łącznej powierzchni 209,68 m2.

W dniu 19.04.2023 r. Gmina Jarocin podpisała umowę z Wykonawcą robót na realizację inwestycji   dofinansowanej ze środków Funduszu Dopłat  w Banku Gospodarstwa Krajowego. Wykonawcą robót wyłonionym w wyniku postępowania przetargowego,  została firma; FAMARK Krzysztof Markowicz, 37-430 Jeżowe 789 E, która zrealizuje inwestycję za kwotę 587 071,62 zł z czego 80%  kosztów kwalifikowanych pokryje dotacja, którą Gmina otrzymała z Banku Gospodarstwa Krajowego ze środków Funduszu Dopłat. Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania 8 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.