Logo

News

News zdjęcie id 295

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - 2023

11.04.2023

31 marca br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jarocinie odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem eliminacji był Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Jarocinie, Urząd Gminy  w Jarocinie oraz Komenda Powiatowa PSP w Nisku.

Celem organizowanego turnieju jest między innymi  popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Konkurs odbył się w dwóch grupach wiekowych- I GRUPA WIEKOWA – szkoły podstawowe klasy I-IV, II GRUPA WIEKOWA – szkoły podstawowe klasy V-VIII.. Komisja, po sprawdzeniu testów pisemnych zawierających 30 pytań, po dogrywce w finale wyłoniła zwycięzców eliminacji gminnych, którymi zostali następujący uczniowie:

I grupa wiekowa

I miejsce – Wiktoria Kuziora ( Szkoła Podstawowa Fundacji Elementarz w Golcach)

II miejsce – Mateusz Cieśla (Publiczna Szkoła Podstawowa w Domostawie)

III miejsce – Łukasz Siembida (Publiczna Szkoła Podstawowa w Mostkach-Sokalach)

II grupa wiekowa

I miejsce – Jakub Szabat (Publiczna Szkoła Podstawowa w Mostkach - Sokalach)

II miejsce – Tomasz Cichoń (Publiczna Szkoła Podstawowa w Jarocinie)

III miejsce – Mateusz Szewc (Publiczna Szkoła Podstawowa w Domostawie)

Wszyscy uczestnicy eliminacji gminnych do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy w Jarocin.

Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować Gminę Jarocin w eliminacjach powiatowych do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w dniu 20 kwietnia br.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach Turnieju.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.